דלית - שיטת גרינברג

יצירת קשר מהיר

השאירו את הפרטים שלכם ואחזור אליכם במהרה
שם
טלפון
אימייל
דלית גרוסנגר

דלית גרוסינגר

כיצד הגעתי לשיטת גרינברג?

הסיפור הפשוט שלי כיצד הגעתי לשיטת גרינברג

דלית גרוסינגר הוא שמי, ואני ילידת 1960. נשואה, 3 ילדים.
מאז ומתמיד שינויים ריתקו אותי, והפחידו אותי בעת ובעונה אחת.
בשנים שפחדתי, חתרתי להגיע למצב שבו שום דבר לא ישתנה- רציתי למצוא את הדירה בה אחיה כל חיי, למצוא את העבודה שבה אשאר כל חיי, ולהשתייך לקבוצת חברים שתשאר איתי כל חיי – אף אחד מהדברים האלו לא קרה. עברתי דירות, שיניתי מקצוע, ואף פעם לא השתייכתי לקבוצה שנפגשת בימי ששי, יוצאת לטיולים ביחד, מספרת את אותם סיפורים וצוחקת מאותן בדיחות.

התפעלתי מאנשים שמעיזים, שמשנים. ונמשכתי לסיפורי חיים של אנשים שחייהם רוויים סבל. שילבתי בין השניים – למדתי עבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה.
עבדתי עם נוער עבריין, עם משפחות במצוקה – בתפיסה התמימה שלי ניסיתי להציל ילדים מהזנחה, מסכנות, מהורים פוגעים..
לא הצלתי.  התברר לי שרוב האנשים שנולדים בסבל נשארים בו. הבנתי שהיכולת של האנשים לזוז מהמקום בו נמצאים, טמונה ברצון שלהם להפסיק להיות שם ויהי מה, בחיפוש העיקש שלהם למצוא את דרכם החוצה.
למדתי צניעות – האדם לבדו מציל את עצמו אם בוחר בכך. אם יתמזל מזלי אוכל ללוות ולהנחות אנשים שכבר החליטו לשנות.

רציתי להשפיע יותר.
למדתי טיפול זוגי ומשפחתי (באוניברסיטת חיפה), ועבדתי שנים רבות כמטפלת ומשפחתית משפחתית בתחנה לייעוץ נישואין בראשון לציון. אהבתי את הקשר עם האנשים. וחתרתי לשינוי בחיים של אנשים.
אולם, אנשים שפונים לטיפול זוגי בדרך כלל ישאפו שבן זוגם ישתנה, הם ירצו אישור שהם צודקים. "אם הוא/היא ישתנה היחסים שלנו ישתפרו פלאים, .. אני? בודאי שאני אשתנה, אבל הוא/היא הגורם/ת לבעיות בינינו...."
אדם שחושב שהוא צודק לא באמת משתנה.
רב האנשים לא ממהרים להשתנות.

בינתיים גיסתי הציעה לי לנסות פגישה בשיטת גרינברג. "יהיה לך מעניין" היא אמרה לי.
כשגיסתי אומרת, אני לא שואלת- הגעתי ונשאבתי. כעבור כמה פגישות החלטתי ללמוד.
עבדתי במקביל כמטפלת זוגית בתחנה לייעוץ נישואין, וכמדריכת גרינברג כעצמאית. כשבע שנים שאני עובדת בגרינברג בלבד. ובסה"כ 16 שנים בגרינברג.

דלית גרוסינגר קליניקהלמה שיטת גרינברג? כי מי שמגיע לתהליך בשיטת גרינברג מגיע לעשות שינוי בחייו. מהר מאוד הוא ממוקד במה שהוא יכול לשנות כדי שמטרתו תושג.

ההבדל העיקרי לתפיסתי:
בשיטת גרינברג אני מלמדת דרך החוויה שבגוף
בטיפול מלמדים דרך דיבור. ההתייחסות לכל דבר תהיה במילים.
דוגמא שלדעתי תמחיש את השוני המרכזי בין שתי התפיסות:
תארו לכם שחבר מספר לכם על הטיול שעשה בנגב. הוא עמד במקום גבוה והשקיף על נוף מדהים. הוא מתאר את מה שראה, את האויר הקר שחדר לגוף, את הרעד הקל שהרגיש ברגליים כשהסתכל למטה. האם התאור שלו, מפורט ככל שיהיה, ידמה לחוויה שתחוו ברגע שתעמדו שם? לא! זה ההבדל.
כשאדם רוצה להתמודד עם פחד (או כל חוויה אחרת) , עדיף שהוא יחווה אותה במקום לדבר עליה.
כשאדם רוצה ללמוד להעיז עדיף שילמד איך הוא מתכווץ בגוף בכל פעם שנדרשת העזה, איך הוא מזיע, מקבע את עצמו, ובכך לא מאפשר לעצמו מרחב של חשיבה ותנועה.
כשאדם רוצה להתקרב לבת זוגו ולהחיות את הקשר שלהם, כדאי שיזהה איך נסגר ברגע שרואה אותה, מכווץ החזה, מביט הלאה ממנה, נעשה כבד ומשדר "תתרחקי ממני" – כדי שיוכל להפסיק את כל אלו ולאפשר למשהו חדש להופיע ביניהם.

אנשים שונים מוצאים דרכים מגוונות ליצור שינוי בחייהם. זו אחריותו של כל אדם למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורו. הדרך שאני מצאתי כמצליחה ליצור שינוי דרמתי בחייהם של אנשים ובחיי שלי, היא שיטת גרינברג.

צור קשר מהיר חדש

צרו עימי קשר עוד היום
שם
טלפון
בעבר מיקדתי את עיקר תשומת הלב שלי בסבל, מצוקה, עצב, תקיעות. היום אני ממוקדת באפשרויות חדשות, ביכולת לשנות, בשינוי, בתנועה, בגמישות, בכוח רצון. שינוי כזה מצביע על הסתכלות קדימה במקום הסתכלות במקום או בעבר, מצביע על אפשרויות חדשות בתחומים שבעבר נראו חסומים, מצביע רצון יותר גדול, על חיפוש של דרכים חדשות, ומוכנות להיתקל בחומה שנראית גבוהה מידי, ולדעת שאני אוכל למצוא את הדרך.
אם בעבר התייחסתי לקשר עם אנשים ברצינות ובכבדות, היום הקשר שלי עם אנשים יותר גמיש, יותר חי, ויש בו הרבה יותר חופש והנאה. העניין שלי באנשים גובר, יחד עם הרצון שלי להכיר אנשים חדשים, תפיסות חדשות, רעיונות חדשים . 

אני מזמינה אותך להתנסות, ולברר האם הדרך הזו מתאימה גם עבור השינוי שאת/ה רוצה בחייך.


 

פגישת היכרות

פגישת הכרות בחצי מחיר (125 שח) לפונים דרך האתר

שאל שאלה

אשמח לענות על שאלות

לקביעת פגישה לתחילת תהליך

050-8499011

קני סנטר החרש 16, נס ציונה

קביעת פגישה